İletişim: 216 541 01 68 - 69

Spor Salonu Parkesi

Spor salonu ahşap döşeme konusunda uzman olup, tasarım üretim ve montaj aşamalarını uzmanlıkla uygulamaktadır. Basketbol salonları ahşap parke sistemi, voleybol salonları ahşap parke sistemi, squash salonu ahşap parke sistemi, hentbol salonları ahşap parke sistemi, badminton salonu ahşap parke sistemlerinin yanısıra dans,bale salonlarınında ahşap parke zemin sistemleri konusunda da hizmet vermektedir. Spor salonu sistemlerimiz FİBA, DIN, MFMA, WFS, NWFA gibi uluslararası kuruluşların belirlemiş olduğu norm ve standartlarına tam uyumluluğa sahiptir.
Teknik olarak ve estetik olarak ahşap parke Spor salonları için oldukça önemlidir. Ahşap sistemler koşma, zıplama, çevik hareketler diğer zemin alternatiflerine göre daha verimli ve başarılı sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda sporcu için daha az efor sarfetmesine katkı sağlar.
Atakul Parke yapılacak sporun niteliğine göre uluslararası standartlar doğrultusunda farklı özelliklerde yurtiçinde ve yurtdışında birçok spor kompleksinin zemin tasarım ve yapımına imza atmıştır.

Squash Spor Salonları

Squash raket ve topla iki oyuncu (çiftlerde dört oyuncu) tarafından oynanan bir tür raket sporudur. Squash, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından tanınan ve gelecekte Olimpiyat sporları arasına alınabilecek sporlardandır. Squash’ın düzenleyici kuruluşu olan Dünya Squash Federasyonu’na (WSF) üye olan 100’ü aşkın ülke vardır.
Squash kortu; yaklaşık 65 metrekarelik, zemini parke ve 3 duvarı özel alçı veya tahtadan, arka duvarı camdan yapılan, kapalı bir alandır. Uluslararası şampiyonalarda, 4 duvarı cam olan kortlar kullanılmaktadır.